Zasady jakimi najlepiej się kierować przy wyborze ubezpieczenia podróżnego.

 

W podróży może stać się wszystko, na co dzień nie przejmujemy sie, że nagle może złapać nas przeziębienie, nieprzewidziane choroby czy złamania. W każdym momencie można umówić się na wizytę do lekarza. Na urlopie chcemy cieszyć się wolnym czasem, więc po co dodatkowo zastanawiać się jak załatwić pomoc medyczną za granicą lub co gorsze transport medyczny. Ubezpieczając się dodatkowo, możemy zaoszczędzić sobie masę stresu i pieniędzy. Najważniejsze to dopasować odpowiednie ubezpieczenie do własnych potrzeb. W Wejherowie są biura, które specjalizują się w ubezpieczeniach oraz wyjazdach zagranicznych, więc  wybór ubezpieczeń podróżnych  jest bardzo szeroki.  Po pierwsze ustalmy kilka ważnych zasad - czy polisa obowiązuje na terenie danego państwa, upewnijmy się również czy objęte są państwa tranzytowe, ustalmy okres ubezpieczenia, nie tylko pobyt na miejscu, ale również sama podróż do celu powinna być objęta ubezpieczeniem. Istotnym elementem jest zakres ubezpieczenia, który wybieramy do swoich potrzeb. Jakie świadczenia mamy do wyboru. Podstawowe to Koszty leczenia czyli leczenie szpitalne lub hospitalizacja, koszty ratownictwa czyli transport medyczny oraz transport zwłok oprócz tego możemy wykupić NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków, a nawet bagaż podróżny. Do każdego świadczenia ustalamy sumę ubezpieczenia, która musi być wystarczająca na nasze potencjalne leczenie za granicą. Należy upewnić się czy jeżeli chcemy uprawiać jakiś sport, to musimy rozszerzyć zakres o sporty wysokiego ryzyka, sporty ekstremalne lub o turystykę kwalifikowaną. W tym przypadku warto zajrzeć do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia podróżnego, aby wiedzieć, które sporty musimy rozszerzyć.  Jeżeli wyjeżdżamy za granicę w celu podjęcia pracy, trzeba również sprawdzić czy występują w związku z tym dodatkowe opłaty. Najważniejsza zasada, zastanów się czy Tobie lub Twojej rodzinie potrzebne jest rozszerzenie zakresu o choroby przewlekłe.

 

 

Choroby przewlekłe, na czym polegają i czemu są takie ważne?

 

Klienci często myślą, że choroby przewlekłe dotyczą tylko osób starszych i w ten sposób tak naprawdę w ogóle nie wiedzą na czym to dokładnie polega, wychodzą z założenia, że jego to nie dotyczy, bo nie ma nadciśnienia czy chorób serca. Najprostsze wyjaśnienie tego terminu to odpowiedź na pytanie – Czy leczysz jakieś schorzenie przez dłuższy okres czasu? Naturalnie nie mamy na myśli zwykłego przeziębienia, mogą to być przewlekłe choroby wieńcowe, nowotworowe, cukrzyca. Jeżeli  są wątpliwości najlepiej skonsultować to z lekarzem.

 

 

Co takiego może wydarzyć się na urlopie?

 

Zawsze wydaję się, że kiedy jedziemy na krótko to nic się nie stanie. Co takiego może się nagle zdarzyć, przecież jesteśmy na urlopie, wypoczywamy. Zastanówmy się, gdy wyjeżdżamy z kraju zmienia się klimat, pogoda, flora bakteryjna, czasem mogą nas zaskoczyć przepisy drogowe i wypadek murowany. Taki właśnie przypadek miała klientka z Wejherowa, która wyjechała na krótki wypad weekendowy na zakupy do Londynu. W ferworze zakupów, dużej ilości ludzi na ulicach, obładowana siatami zapomniała o zasadach przechodzenia przez jezdnię. W Anglii ruch jest lewostronny. Kobieta przechodziła przez ulicę, ale niestety spojrzała najpierw w lewo, doszło do wypadku. Na szczęście  wyszła z tego tylko ze złamanym obojczykiem i kilkoma otarciami. Ubezpieczenie podróżne pokryło koszta w szpitalu, dzięki czemu klientka wróciła do Wejherowa bez długów.