Niespodziewane problemy przed podróżą.

 

Wybrałeś już  miejsce wypoczynku dla Ciebie i Twojej rodziny? Co w przypadku  gdyby okazało się, że nie możesz jechać w wybranym terminie z powodu choroby Twojej bądź dziecka, utraty pracy, śmierci członka rodziny lub nawet utraty dokumentów podróży co uniemożliwiłoby Ci wyjazd na wakacje? Wystarczy przedstawić dokumenty z wypadku, ze szpitala lub komendy policji, zdarzenie zawsze trzeba udowodnić. Pamiętajmy, że gdy w kraju docelowym jest niebezpiecznie lub zdarzył się atak terrorystyczny nie możemy zrezygnować bez poniesienia kosztów. Dlatego trzeba przemyśleć gdzie wybrać się na urlop, aby faktycznie móc wypocząć.

 

 

Polak mądrzejszy przed szkodą?

 

W życiu ważne jest, aby  dobrze planować i przewidywać. Poznaj Ogólne  Warunki Ubezpieczenia, jakie obowiązują w przypadku rezygnacji  z udziału w wyjeździe turystycznym. Przede wszystkim dodatkowe ubezpieczenie w razie niespodziewanej koniecznej rezygnacji z wyjazdu to gwarancja, że odzyskasz swoje pieniądze. Wymarzona podróż? Należy ją nie tylko dobrze zaplanować, ale przede wszystkim  przewidzieć ewentualne problemy i uchronić się przed wypadkami losowymi. Na rynku jest bardzo duży wybór ubezpieczeń od kosztów rezygnacji. W biurze w Wejherowie są pakiety w różnych wariantach oraz Towarzystwach ubezpieczeniowych. Takie  ubezpieczenie polega  na tym, że zabezpieczając się przed ewentualną rezygnacją z wakacji chronimy wpłacone pieniądze na wyjazd zorganizowany, na bilet lotniczy czy rezerwację w hotelu od momentu zarezerwowania do rozpoczęcia podróży. Jest też możliwość zabezpieczenia się gdy musimy wrócić w trakcie pobytu, wtedy koszta mogą być większe, ponieważ musimy zorganizować nowy transport. Czteroosobowa rodzina Nowaków z Wejherowa za dwutygodniowy wypoczynek za granicą płaci średnio  około 10 tysięcy złotych.  Ubezpieczenie  kosztów rezygnacji dla tej rodziny  przy podanej wartości wycieczki , wykupionej na pół roku przed to cena od ok. 280zł, a z przerwaniem imprezy to cena od ok. 370zł. Składka uzależniona jest od wartości wycieczki nieważne czy zawieramy polisę na pół roku przed czy na tydzień przed – zapłacimy tyle samo. Bardzo ważne jest również, aby sprawdzić czy pakiet zawiera zwrot 100% wartości imprezy, jeżeli chcemy odzyskać całą kwotę.

 

 

Oszczędność zapłacona tysiącami złotych

 

 Na pewno już rozmawiałeś wśród swoich znajomych bądź czytałeś informacje o błędzie osób, które straciły pieniądze wpłacone na wycieczkę gdyż zmieniły się plany.  Niestety z powodu braku wiedzy i chorobliwego oszczędzania w zakresie ubezpieczeń w naszym kraju rośnie liczba osób, które straciły swoje oszczędności przeznaczone na wakacje. Są przypadki, że klienci nie doczytali oraz nie dopytali jakie są warunki rezygnacji w biurze podróży lub liniach lotniczych. Na szczęście, przy wyższych kwotach wydanych na wakacje klienci wolą się ubezpieczyć. Taki przypadek miał klient z Wejherowa. Kupił wycieczkę do Grecji, na którą odkładał pieniądze przez 2 lata. Zaproponowano mu ubezpieczenie od kosztów rezygnacji, od razu zawarł umowę. Kiedy razem z żoną przygotowywali się do wyjazdu, na zakupach skradziono mu portfel z dokumentami. Do wyjazdu zostało 2 dni, a on stracił dowód osobisty, niestety paszportu nie posiadał. Kradzież zgłosił na komendzie policji w Wejherowie, przedstawił dokumenty ubezpieczycielowi, dostał zwrot i miesiąc później pojechał na upragniony urlop.